בְּלוֹגַּאיָה

גאיה אריאל

10.11.19

נראה לכם שהגיע הזמן?

נִרְאֶה לָכֶם שֶׁהִגִּיעַ הַזְּמַן?

אולי באמת הגיע הזמן לְנַפֵּץ רעיון רוחני נְיוּ-אֶיְגִּ'י שמפיל אותנו שוב ושוב בבור הַתִּסְכּוּל וְהַמִּרְמוּר לגבי מערכות היחסים שלנו?

מה אתם אומרים, ללכת על זה?

טוב.

יאללה!

 

אנחנו מאמינים שיחסים, במיוחד יחסים אינטימיים "זוגיים", "רומנטיים", הם כלי חשוב בהתפתחות שלנו. בן הזוג או בני הזוג (כן, בארור, פוליאמוריה אִיז אִין, אוֹף קוֹרְס) משקפים לנו את עצמנו, לוחצים לנו על כפתורי הגדילה, היחסים מהווים מקום שבו אנו יכולים לחוש בטוחים ולהיות פגיעים וחשופים ועוד כהנה וכהנה קְלִישָׁאוֹת.

מה לעשות, בואו נודה... קְ לִ י שָׁ א וֹ ת. (אחלה מילה, נהניתי לכתוב אותה פעמיים).

שוב ושוב אני שומעת בקרב לקוחותיי וחבריי : "קשה לי בכל פעם להתחיל מערכת יחסים", "אני כבר רוצה עומק וביטחון", "אי אפשר להגיע לאינטימיות אמיתית בקשר שאינו רציני"... ועוד שלל מטעמים שכאלה.

ובכן, מוכנים?

הנה אני מניפה את הפטיש וּמְנַתֶּצֶת בחדווה את הקְלִישָׁאָה (יששש, שובפעם!) הזו: כשאנו חיים את מי שאנחנו ומכבדים את הייחודיות שלנו, אין לנו ולא יכולה להיות לנו תבנית הומוגנית של יחסים. כל חיבור הינו יחיד ומיוחד.

אפילו אנו עצמנו שונים בכל קשר שיש לנו. יותר מזה, אנו בשינוי מתמיד כל הזמן, בעצם, אפילו בכל מפגש עם אותו אדם אנו שונים, וגם האדם שמולנו שונה.

לכן, והנה הַנִּתּוּץ במלוא הדרו: הצמיחה וההתפתחות שלנו היא הדרך עצמה. והדרך הזו ייחודית לכל אחד ואחד מבני האנוש לפי באופן בו הוא בנוי.

לדוגמה: מי שנולד לצמוח מתוך נִסּוּי, טְעִיָּה וּתְהִיָּה, חלק מהתהליך שלו יהיה התפתחות דרך הרבה קשרים קצרים שנשברים, או קשרים וותיקים יותר המתנתקים ומתחברים שוב ושוב.

מי שלומד דרך מחזוריות, יחווה מעגליות ושינוי תדר במערכות היחסים שלו: סגירת מעגל ופתיחת מעגל, סיום והתחלה חדשה, שוב ושוב... ואלה הן רק שתי דוגמאות מתוך אינספור.

לכן, האמונה המיושנת והלא רלוונטית שלנו שצמיחה תודעתית ביחסים מתרחשת רק בתוך זוגיות דביקה ומחייבת היא רק אמונה. ואיך אסתר היקס אומרת: "אמונה היא רק מחשבה שאנחנו חוזרים עליה שוב ושוב".

אז אפשר, כןןןןןןן, אפשר, פשוט לחשוב אחרת. ולא סתם לחשוב אחרת, אלא לשמחתנו הגדולה, בעזרת העיצוב האנושי אנו רואים את אי-הרלוונטיות של המחשבות/אמונות האלה שאימצנו, ואנו יכולים להתבגר ולהשתחרר תודעתית.

וכשאנו משחררים את התקיעות המחשבתית הזו, מתרחשים פלאים. כל מפגש, כל אינטראקציה מהווה במה להתבוננות ולהתפתחות דרך השיקוף. אנחנו מתפתחים מהדרך, והמסע מדהים במופלאותו וכן בהיותו בלתי צפוי.

כל אדם מתפתח דרך האופן בו המבנה הייחודי שלו פוגש את החיים. מזכירה לכם שוב: "קַבָּלַת הַמִּגְבָּלָה הִיא הַצַּעַד הָרִאשׁוֹן בְּהִתְעַלּוּת". נכון, לא כל אחד יכול ובשל לקבל את "המגבלה" הזו שלו, את היחיד והמיוחד שהוא. הרוב עדיין רוצים להיות כמו שאר הכבשים בעדר.

אבל...

אם בתוכך פועמת התשוקה להתחבר לעצמך באמת, ביושרה, אם ברצונך לשחרר עוד קְלִישָׁאוֹת מעיקות היושבות על הכתפיים הרוחניות שלך, בקיצור, אם הגעת לבשלות לאמץ חירות אמיתית...

אז

הפתרון עבורך נמצא בקישור כאן !

יש לך אומץ?