בְּלוֹגַּאיָה

גאיה אריאל

17.2.2019

עֲרוּץ הַגִּלּוּי

ערוץ הגילוי - עיצוב של הצלחה במקומות שאחרים נכשלו, או כישלון במקומות שאחרים הצליחו.

שער "אמירת כן" - "המצולות" - 29, במרכז הסקרל, מתחבר עם שער אהבת הגוף - נחישותו של העצמי, "דחיפה כלפי מעלה" - 46. הערוץ הזה כל כך מיוחד, ובתקופה האחרונה הוא משחק תפקיד מעניין בסרט שלי.

חלק מצלב האהבה שלי הינו שער 46, אהבת הגוף, "דחיפה כלפי מעלה", ולכן כמובן אני נפגשת עם רבים הנושאים את שער "אמירת הכן" או את כל ערוץ הגילוי. אני יותר ויותר חווה אותו ולומדת אותו דרך החוויה.

השבוע, האדמה נמצאת השער המצולות, 29, ולכן הנושא של הערוץ עולה אל פני השטח באופן בולט יותר. אז מהו "הגילוי", ומה זה אומר "הצלחה במקומות שאחרים נכשלו, או כישלון במקומות שאחרים הצליחו"?

ערוץ זה הינו חלק ממעגל החישה הקולקטיבי, שכולו אודות התנסויות המלמדות אותנו על החיים. הגילוי הינו צלילה להתנסות חווייתית, שאין לנו מושג לאן היא לוקחת אותנו. זו אינה התנסות רגעית. זוהי התנסות המתחילה תהליך, מחזור, למידה מעגלית שיש לה התחלה, אמצע וסיום. בצלילה הזו, ההצלחה הינה ההתמסרות להתנסות, ללא ידיעה מה היא מביאה עמה.

לא מדובר כאן על "הצלחת התוצאה". בחיים אין באמת תוצאות... "תוצאה" הינה פיקציה של המיינד. הדבר היחיד שניתן להצליח או להיכשל בו, זוהי בעצם ההתמסרות, הכניעה לדרך, למסע הגילוי, בכל רגע ורגע. הערוץ הזה קשור למערכות יחסים, ובעצם, דרך ההתמסרות הזו ללמידה תוך כדי תנועה, מרגע לרגע, מתגלה האהבה העצמית.

היום ביקרתי חבר שהערוץ הזה מתחבר ביננו, והיחסים שלנו הם אכן מסע גילוי. לעיתים אנחנו מרגישים שהמסע הגיע לסופו, אך למעשה, בכל פעם מסתיים לו שלב בתהליך, ואז יש נסיגה לצורך עיכול, הפנמה, עד שהמסע יכול להמשך. ההצלחה שלנו במסע היא הכניעה אליו. לא צריך אפילו להבין מה למדנו בדרך, אלא פשוט לאפשר לתהליך לשנות ולהבשיל אותנו.

השנה פגשתי כמה וכמה אנשים הנושאים את הערוץ הזה, כל אחד כמובן בהקשר של העיצוב שלו, וראיתי כמה דברים מעניינים... למשל: ישנם שחקנים או סופרים אשר נושאים את הערוץ הזה. כשהם צריכים להיכנס לדמות מסוימת, הם ממש צוללים להתנסות, לומדים את המאפיינים של הדמות מתוך תהליך גילוי חווייתי, ואז פשוט "חיים" את הדמות. מדהים!

רובד נוסף הוא הרובד המיני החזק של הערוץ הזה: מסע גילוי עצמי, הנעשה עם אדם אחר, דרך אהבת הגוף. זהו ערוץ שיש בו פוטנציאל להעצמת האהבה העצמית דרך נוכחות, שזו למעשה טנטרה, במקור שלה. (מזכירה שאין להוציא דבר מהקשרו ולכן כדי להבין את הערוץ הזה אצל אדם מסוים, יש להביט במפה כולה.)

מכיוון שהערוץ נושא בתוכו את שני הקטבים, אם אנו נכנעים לתהליך וצוללים אליו באמון מוחלט, לא מנסים להבין, לפרש או לתכנן את החוויה, אז הצלחנו. אם אנו לא נכנעים למסע הגילוי, נכשלנו.

מילת המפתח של הערוץ היא כמובן "שיתוף", לכן חוויית הגילוי הינה משותפת, ויש לה ערך גם מאוחר יותר, כאשר החווה משתף את מה שלמד מההתנסות, לאחר שהסתיימה החוויה ותהליך העיכול שלה.

הערוץ הזה מלמד אותנו כיצד לחיות... כאשר משהו מגיע אלינו דרך האסטרטגיה, וסמכותנו הפנימית או תהליך קבלת ההחלטות שלנו אומר "כן", אז מתחיל מסע הגילוי, ואין כל צורך להמתין לתוצאה, לצפות למשהו מסוים, אלא פשוט להתמסר לדרך ולגילוי.

מקסים, תודה!

אני בפנים :-)