בְּלוֹגַּאיָה

גאיה אריאל

8.7.2015

נוּ, יֵשׁ תּוֹצָאוֹת??

כל חיינו, מרגע לידתנו, אנחנו מותנים לְצָפּוֹת לתוצאות ולרוץ להשיגן. כל הלך הרוח של האנושות המנטלית, האסטרטגית, ההומוגנית, הוא אודות הישגים ותוצאות. "המטרה מקדשת את האמצעים", הכל צריך לעמוד ב"מבחן התוצאה"...

מערכות יחסים 'צריכות' להיות "טובות והרמוניות" (ראיתם פעם משהו כזה, דרך אגב?) דייטים 'צריכים' להוביל לנישואין, נישואין 'צריכים' להוביל למשפחה, לימודים 'צריכים' להוביל לקריירה וכסף, תהליך רוחני 'צריך' להוביל להארה, איך לא? ;-)

עכברי המעבדה רצים כל חייהם במבוך... אל התוצאות המיוחלות. אבל... הסרט של החיים שלנו הוא אודות ההתנסות עצמה.

כל מה שנשאר לבן - אינו מוגדר - במפת הגוף שלנו, הינו הזמנה להִתְנַסּוּת. לתוצאה אין כל חשיבות. למעשה, אין כלל תוצאה. זו המצאה של המיינד. לכן גם אין "טוב" או "רע".

כל הסיווגים והתגיות באים מתוך ה"לא-עצמי" ההומוגני. החיים הם תנועה בלתי פוסקת וכל מה שנותר לנו הוא להתבונן במה שמתרחש בנסיעה הזו, ללא הזדהות.

ההיומן דיזיין עוזר לנו לנפץ את הבועה, את ההזייה, שהחיים הם קו ישר, וצריכה להיות להם "תוצאה טובה" מסויימת. החיים הם אודות חוויות ארעיות. חוויות ארעיות, לשם ההִתְנַסּוּת בלבד.

כל יום אנו "מופצצים" ב"חיים": הנוטרינוס הבאים אלינו ונושאים את המידע מהפלנטות, האנשים המעורבים באורה שלנו... אלה הם החיים. חלק ממה שמגיע הוא עבורנו, חלק לא. אם אנו פועלים בהתאם לעיצוב שלנו, אנו חווים ומרגישים את מה שעבורנו.

מה שאנו חווים אינו "אמור" להיות לנו "נעים", "טוב" או כזה או אחר. אנו חווים ומתנסים. המיינד לעומת זאת, רוצה להשתלט עם הפרשנויות שלו ולקחת אחריות על החיים האלה ולכוון אותם לתוצאות מסויימות... המיינד אינו מוכן לוותר על השליטה, על מושב הנהג. וזה מצחיק, כיוון שהוא מעולם לא יָשַׁב בו!

לכן, כאשר אנחנו נכנסים להתנסויות מתוך ה'לא-עצמי' שלנו, ז"א מנוהלים מהחלטות מנטליות, רוב הסיכויים שנתנגש בקיר בכל מקרה, במוקדם או במאוחר. התוכנית (החיים) היא אשר מפעילה אותנו, לא אנו אותה.

הידע של ההיומן דיזיין חושף ומראה לנו מה באמת קורה, איך זה עובד, איך זה מתרחש מכנית. אנו כאן כדי ללמוד אודות החיים, לא "לעשות" אותם! דרך הפתיחות שלנו (החלקים הלבנים בעיצוב שלנו), אנו חווים את החיים ולומדים אודות מה שאינו אנחנו.

יש לנו הרבה יותר חלקים לבנים במפה מאשר צבעוניים, שמתם לב? וזה מראה לנו שלא באנו "לעשות" את החיים, רק להתבונן בהתנסויות שלנו. אנחנו כאן לחוות ולְהַחְכִּים, לא להיאבק כדי לשרוד! זה מאד מאתגר, כיוון שאנו לא יודעים כיצד לעשות זאת...

אלה הצעדים הראשונים שלנו בתהליך הזה. עלינו להיוולד מחדש. הצעד הראשון, החשוב ביותר ומשנה החיים הוא ההתנסות במכניקה של האורה. זוהי פריצת הדרך שמביא העיצוב האנושי. בעבודתי עם אנשים אני נפגשת כל יום בסיפורי הציפיות והריצה לעבר התוצאות המיוחלות. המיינד כל כך מתוכנת, כל כך קשה לנו להשתחרר מההתניות העמוקות האלה.

בלי לקבל ולהיכנע למכניקה של האורה שלנו ושל האחרים, חיינו הם סבל, המתבטא בתסכול, מרירות, כעס ואכזבה. ההתנהלות המנטלית של ה"לא עצמי" מכניסה אותנו לסיטואציות שכלל אינן מתאימות לעיצוב האמיתי שלנו.

אנחנו מתחתנים, יולדים ילדים, עובדים ומנהלים חיים שכלל אינם מתאימים לנו. הכל מתוך אוטומט הומוגני שאין לנו מושג שהוא אינו אנחנו. ההזדהות עם תודעת העדר היא כמעט מוחלטת. ה"בחירות" שאנו כביכול עושים, הינן מתוך הציווי הגנטי, אשר דוחף אותנו לערבב את הגנים באופן הטוב ביותר, אך בין זה לבין התאמה המרחק הוא אינסופי.

אנשים שאין להם כלל מרכיבים של תמיכה וטיפול בעיצוב שלהם, מקימים משפחות וצריכים לתמוך ולטפל בהם ללא כל יכולות מולדות לעשות כן. ארבעת טיפוסי האורה אינם יכולים להסתדר זה עם זה בחיים אינטימיים, בהורות או בכל שותפות שהיא, אלא אם הם מתנהלים באופן מדוייק לפי העיצוב שלהם, וגם אז יש מגבלות לחיבורים האלה, ויש להיכנע אליהן ולהפסיק לנסות לשנות אותן.

לעולם לא נרגיש לגמרי בבית עם טיפוס אחר, לעולם. וזה משהו כל כך בסיסי, מֵכָנִי!

כולם מחפשים הסברים פסיכולוגיים, תרבותיים, מגדריים, למכניקה פשוטה ואבסולוטית. המפות שלנו אינן מגיעות כחוברת צביעה, בה ניתן למלא את המרכזים והערוצים הלבנים שלנו לפי רצוננו... נולדנו לתוך עיצוב מאד מסוים ומוגבל.

התנסות חיינו מאפשרת לנו לפגוש את כל מה שאנחנו לא, לחוש וללמוד את המקומות האלה, אך לעולם לא להפוך לדבר הזה. ללא כניעה מוחלטת למי שנולדנו להיות, לא תיתכן אהבה עצמית. ללא אהבה עצמית אין אפשרות להתחיל אפילו לקבל את האחר כפי שהוא.

הדילמה היא, שמעטים נכנסים לניסוי באופו אמיתי וטוטאלי, ותמיד השאלה עולה – אבל כולם בחוץ הם "לא עצמי", איך ניתן להתנהל נכון בעולם שכזה?" אפשר. וזה אכן קשה מאד מאד בהתחלה. לפעמים זה מרגיש ממש בלתי אפשרי, דרך ללא מוצא.

זה אפשרי. יש מוצא. העוגן היחיד שאנו יכולים לשאוף אליו הוא לחיות את הטיפוס שאנחנו ללא פשרות, ולהסתמך על האסטרטגיה האנרגטית שלנו ותהליך קבלת ההחלטות הייחודי לנו. בדרך זו, לאט לאט (וכמובן עם שינה לבד בתוך האורה שלנו), אנו מתקלפים, משילים את העור ההומוגני ונולדים מחדש. נולדים מחדש לתוך הנתיב הייחודי שלנו, הסרט שלנו.

לא הסרט ההומוגני של המיינד, לא המרוץ אחר אותן התוצאות שהציפיות המנטליות יצרו, אלא מי שאנו באמת. ואין לנו מושג מה זה יהיה. איזה כייף! כמה נכונה ומרגיעה היא תחושת הכניעה לעיצוב שלי. לשחרר את אשליית השליטה, להרגיש באמת שאני רק צופה. אין לי מושג לאן הנהג שלי לוקח אותי, את מי אפגוש בדרך, מה אלמד במסעי... אני רק יודעת שיש לי עוגן. והעוגן הזה הולך ומתחזק, בכל רגע שעובר.

שולחת חיבוק של תמיכה לכל הַמִתְּנָסִים, שלעיתים נדמה להם שזה קשה מנשוא או בלתי אפשרי...

זה אפשרי, זה מרתק, זה אמיתי!

(ואין צורך "לעשות" כלום... רק להתבונן. מה שצריך להשתנות בחיינו משתנה. מה שצריך להתאזן מתאזן. רק סבלנות, סבלנות, המתנה ו... אסטרטגיה וסמכות).

באהבה (עצמית)

אני :-)

 

 "I want to leave you with one thing.

There are those that think that Strategy and Authority and the deep focus that Human Design has on Strategy and Authority is a kind of slogan and that too much is placed on Strategy and Authority.

I want to tell you something. We cannot emphasize it enough. It is what it's all about.

As I said, the science is wonderful. The knowledge is beautiful and it can be deeply entertaining, let alone revealing to probe the knowledge. But it's not what it's all about.

I know so many people who in the study of the knowledge miss the truth. The truth here is how you operate. If you operate according to your Strategy and your Authority this is what changes the life.

It's the only thing that changes the life.

And it's the message that will always be the message of this knowledge: Strategy and Authority."

Ra Uru Hu.

 

"אני רוצה להשאיר אתכם עם דבר אחד. ישנם אנשים החושבים ש"אסטרטגיה וסמכות", והפוקוס העמוק שהעיצוב האנושי שם על האסטרטגיה והסמכות, הוא סוג של "סלוגן", ושיותר מידי מונח על האסטרטגיה והסמכות.

אני רוצה לאמר לכם משהו. איננו יכולים להדגיש זאת מספיק, זה הכל אודות זה!

כפי שאמרתי, המדע (הזה) הוא נפלא. הידע הוא יפהפה ויכול להיות מבדר באופן עמוק, וכמובן, הנבירה בו חושפת ומגלה רבות. אך לא זה הדבר ש'עושה את זה'.

אני מכיר כה הרבה אנשים אשר בלומדם את הידע מחמיצים את האמת. האמת היא, כיצד אתם מתנהלים.

אם הנכם מתנהלים בהתאם לאסטרטגיה ולסמכות שלכם, זה מה שישנה את חייכם.

זהו הדבר היחיד המשנה את החיים. וזהו המסר שתמיד יהיה המסר של הידע הזה: אסטרטגיה וסמכות."

רא אורו הו.