בְּלוֹגַּאיָה

גאיה אריאל

אבל זה קשה.

(בסביבות שנה לניסוי שלי)

 

זה ממש קשה. פשוט קשה.

לצאת מהעדר זה הכי הכי קשה.

אנחנו כל כך מותנים. אפילו אלה שביננו שפחות מותנים, הם מותנים. ועוד איך, באלפי ומליוני מקומות עמוקים. אפילו לא ידענו שיש משהו אחר, שאנחנו בנויים למשהו אחר.

ואי אפשר לקלף מהר, ואי אפשר לזרז... ויש הורים/ בני זוג/ ילדים/ עבודה/ סביבה/ בְּלָה-בְּלָה-בְּלָה...

ההמלצה עבורנו היא לישון לבד. להירדם בתוך האורה שלנו, לישון בתוכה ולקום בתוכה. בלי אנרגיות של אחרים. אפילו, ובמיוחד, אלה שאנחנו אוהבים... (אני מגלה שהרבה אנשים חולמים על זה ורוצים את זה, ורק הפחד מתגובת בן הזוג מונע מהם לעשות את זה).

ומראים לנו שלא בנו לכאן ליזום... (או, למניפסטורים, לקחת את החיים בידיים...) ולא להסכים אוטומטית לכל מה שהסכמנו... לכל מה שאחרים רגילים שאנו מסכימים.

והתייחסות אל עצמנו בכבוד, מתפרשת על ידי הסביבה פעמים רבות כאי התחשבות או פגיעה באחר.

להקשיב לסמכות שלנו, האחת והיחידה, וללכת בנתיב המיוחד שלנו נראה כל כך מפתה ועם זאת... מפחיד מאד. בלתי ידוע, מסוכן.

המוכר והידוע מרגיש "בטוח". אפילו שרע לנו או משהו בפנים מציק, או הגוף חולה מרוב התניות ועוד ועוד ועוד...

מה יהיה? מה יגידו עלי? אולי אשאר לבד? האם כל זה שווה את זה? האם מישהו יכול להבטיח לי משהו? אם לא "אעשה" ולא "אזום", אולי לא יקרה כלום?

אינני יודעת מהן התשובות לכל השאלות. אני יודעת רק מה התשובה עבורי: כן זה שווה. אין לי שליטה אפילו על הַגְּעָתִי לניסוי. זה הנתיב שלי, וסוף סוף אני מרגישה בבית.

לא קל לי, אפילו שהתנאים הסביבתיים שלי מושלמים. לכל אחד יש קשיים המיוחדים שלו. יש כאלה שהאתגרים ברורים, יש כאלה שמתחילים לחוש אותם לאחר התחלה נפלאה. כל אחד יחיד ומיוחד ודרכו מיוחדת.

עבורי, התעוררות אמיתית שווה הכל. להרגיש את האמת הפנימית של הגוף שלי, של מה שמוביל אותי, להפסיק לחיות את מה שאני לא, זה שחרור אדיר. רק התחלתי, נראה מה יהיה בעוד שש שנים... בכל מקרה, אין לי בחירה ואין לי שליטה. יש בי חדוות גילוי.

מה שאנחנו חושבים על עצמנו ועל מי שאנחנו, הוא כל כך מוגבל, שלהתעורר לתוך מסע גילוי עצמי מרתק שווה הכל, פשוט הכל.

ובטח, בטח, יציאה מהעדר.

אין לנו בחירה, אין לנו יכולת לשנות דבר. רק לקבל את מי שאנחנו, לאט לאט. את מי שנבראנו להיות, לא מה שאנו חושבים על עצמנו או היינו רוצים וכו' וכו'...

לבטוח בכלים שלנו: האסטרטגיה והסמכות, שיובילו אותנו בנתיב המדוייק לנו, יביאו לחיינו את הדברים הנכונים לנו, בדיוק לנו.

 

TRUST