בְּלוֹגַּאיָה

גאיה אריאל

  עשרה יתרונות בלהיות אֵמוֹצְיוֹנָלִי גאה :-) *

(או - כיצד ליהנות מהנסיעה ברכבת ההרים...)

1. מותר וצריך לדחות הכל כמה שיותר! (כיייייף)

2. כייף ונעים להיות "Hard to get"... (ככה רואים באמת שהיקום עושה בשבילנו את הסינון וזה משאיר רק את הדברים המתאימים עבורנו).

3. לא צריך לחפש גירויים חדשים, במילא כל דבר שרואים, שומעים או עושים מרגיש אחרת בכל פעם... (מוזיקה, סרטים, הרצאות, אוכל... אפילו אנשים...הכל משתנה יחד עם גובה הגל).

4. כשלומדים להמתין בכייף, ממש לא רוצים להחליט כלום. ההמתנה היא טריפ. כל בוקר קמים עם עוד תובנה, עם עוד עומק, כך שמי בכלל צריך להחליט משהו?!

5. מאד כייף להיות כאלה דומיננטים... בכל רגע אני יכולה לראות דרך הסובבים אותי מה שלומי. כמו אליס בארץ המראה :-)

6. שני אמוציונלים ביחד זה בכלל משהו מדהים: מציעים זה לזה רעיונות או מגיבים לדברים, ואז פשוט "ישנים"על זה... רוב הזמן זה נגמר בלישון, לקום ולא לעשות כלום. פתאום שמים לב שהחיים עושים עבורנו - הכל מסתדר, ואנחנו לא "החלטנו" כלום. מוריד משא כבד מהכתפיים.

7. במידה שכבר מתקבלת "החלטה", זה מרגיש נכון, עמוק ומדוייק. בהירות זה מצב מתוק. (תמיד זו בהירות חלקית, אבל ניתן להבחין בה).

8.הכי כייף זה כשאני מרגישה ממש רע והמיינד מתחיל לחגוג את פסטיבל סרטי האימה השבועי/חודשי/שנתי, אני מרימה את הראש, וכתוב לי (כמעט בכל מקום בבית) "שווה לחכות", "אין אמת בעכשיו". ואז פתאום יש רגע של שקט, סרט האימים נעצר, ואני נושמת ונזכרת שעוד כמה רגעים, דקות, שעות - הכל נעלם.

9.מאד כלכלי להיות אמוציונלי – כמעט כל דבר שאני רוצה לקנות, נשאר בחנות. ברור, לא?

10.אנחנו פשוט גושי מתיקות. כמו דרקונים יפים כאלה. רק צריך להיזהר לא להיות לידנו כשאנחנו יורקים אש :-)

 

* אמוציונלי הוא אדם שמרכז הרגש מוגדר במפת העיצוב האנושי שלו. וזו סמכותו הפנימית. לפרטים נוספים וקריאת מפה אישית-רגשית אפשר לפנות אלי ;-)