בְּלוֹגַּאיָה

גאיה אריאל

 

 

 

גנרטור רגשי מגיב קודם כל מהסקרל, אבל זו אינו סמכותו. הסקרל שלו נותן מידע למערכת הרגשית, אבל אם לא ממתינים... הפזיזות מביאה שוב ושוב לתסכול ולהחלטות נמהרות. הגל הרגשי הוא השולט, ויש להיכנע לו, והתשובה מגיעה כעבור זמן.

אנשי סמכות הספלין (מרכז הטחול – אינטואיציה הישרדותית) הם מידיים ועכשוויים. הם רוצים או לא - ברגע! בעוד מספר דקות אולי התשובה תשתנה, בהתאם למה שבריא להם ברגע.

כאן, האינטואיציה ומנגנון ההישרדות עונה, מתוך הוייה שהיא רגעית לחלוטין.

ולא נגעתי בכל האסטרטגיות של המיינד הפועלות ב"לא עצמי" שלנו... כמה חוסר כנות ושקרים מגיעים מתוך ההתניות שלנו...

תארו לעצמכם גבר ואישה נפגשים: הוא ספליני והיא רגשית... הוא יודע שהרגע הוא רוצה אותה. היא צריכה לחוש ולהמתין... לעיתים זמן רב.

ראו כמה כבוד הדדי והבנה דרושים כדי לכבד כנות אמיתית. תקשורת מכבדת שכזו היא אחד הקסמים שמאפשרים חיים לפי העיצוב האנושי.

לכן, כה מורכב להתחבר בין טיפוסים, בין סמכויות, בין אנשים....

בלי לדעת מי אנו, באמת, בלי לכבד את העיצוב הייחודי שלנו בראש ובראשונה, לעולם לא נוכל לכבד אדם אחר, או להיות באמת כנים. 

מוקדש בחיבוק לזה ששאל :-)

אַתָּה בֶּאֱמֶת אוֹהֵב אוֹתִי?

 

כנות.

האיכות הזאת מלאת עוצמה עבורי, תמיד הייתה. בעיני היא בסיס לכל מערכת יחסים. ראיתי והתנסיתי בכל כך הרבה ההיפך מזה.

היום, הידע של העיצוב האנושי מבהיר עבורי את החידה הזאת. האם כנות קיימת כתכונה מולדת אצל כולנו? מדוע אנשים אינם כנים? האם הכנות שהיכרתי היא אמיתית? 

כמובן שהשאלה מובילה לניפוץ מיתוסים, אמונות קולקטיביות ודפוסים חברתיים. בואו נתחיל בכך שהאנשים בעלי הסמכות הרגשית (50% מהאנושות) לעולם אינם מחוברים בצורה ברורה לאמת שלהם, כי היא לא קיימת ברגע העכשיו . למעשה, היא לעולם אינה קיימת כאמת מוחלטת. היא מתקיימת כהתבהרות יחסית, בנושא מסויים.

אני ,כאדם רגשי (סמכות פנימית של מקלעת השמש), כדי להיות כנה ביחס לדבר מסויים, חייבת להמתין עד שאחווה את הנושא הזה מכל גבהיי הגל הרגשי שלי. וכן, זו חוויה מוטרפת לעיתים.

עכשיו, ברגע הזה, אם תשאל אותי: את אוהבת אותי? ואני ארגיש שכן, אז... אני כנה איתך. אבל... אין לי אמת ברגע הזה.

רק כעבור זמן, אוכל לאמר לך: כן, אני אוהבת אותך, כי חוויתי אותך בכל אורכי הגל שלי ועברנו בשלום את כולם...

גנרטורים שאינם רגשיים, סמכותם הפנימית היא הסקרל. סמכות זו היא הכנות האמיתית בהתגלמותה. כי הסקרל אינו מרכז מודע... זהו מנגנון תגובה מכני. אנרגיית החיים הקסומה של הגנרטור הער, מגיבה ברגע לכל דבר המגיע אליו.

האנרגיה הזו מדברת בצלילים מתוכו, ולפרשנות של המיינד שלו אין כל משמעות. לכן, תגובות הסקרל הן הכנות האמיתית! לא תמיד מוצאת חן בעיניו או בעיני השואל, אבל אין עוררין על הכנות... ;-)