בְּלוֹגַּאיָה

גאיה אריאל

התפתחות אישית?

מוטיבציה?

השפעה?

 

הביטויים הלעוסים האלה מעולם האימון מעלים על פני חיוך, אם כי חיוך עצוב מעט. העולם של נואמי המוטיבציה, המאמנים בעלי השם העולמי, מפתחי השיטות המבינות "איך זה עובד" ו"איך להשיג את התוצאות הרצויות" – כל אלה, הם תוצאה של אנושות המנוהלת על ידי המיינד. בשפת העיצוב האנושי - "הלא עצמי".

כשהמיינד מנהל את ההצגה זהו תמיד ה"לא עצמי".

הייתי חלק מהעולם הזה משני צדדיו. אינני מדברת מתוך הסתכלות מהצד או חווה את דעתי מתוך התנשאות. חווית את שני צידי המטבע ומי כמוני יודע לאן זה לקח אותי.

לשמחתי אני יכולה להסתכל על זה היום דרך העיניים של העיצוב האנושי ולפרק את העניין למספר גורמים.

נתחיל בפשטות - אדם שמצא משהו שעובד עבורו, אינו יכול לתת את זה כמתכון אבסולוטי לאחרים – כל אחד מאיתנו יחיד ומיוחד!

אין לנו יכולת לשפוט את האחר, את ההתנהלות שלו, את יכולותיו ובוודאי לא את כוח הרצון שלו. כל אחד מאיתנו בנוי אחרת ו... מה לעשות – לכל אחד מסלול מיוחד שלו שנקבע מראש, ורק אם הוא פועל נכון לפי המבנה שלו, יתגלה המסלול בפניו. לא רק שאדם אחר אינו יכול לדעת אלא אף אנו לא יכולים לדעת לאן פנינו מועדות.

הנתיב מתגלה בפנינו בתהליך הקסום הנקרא: חיים.

בואו נלך שלב אחד לעומק – בואו נדבר על מושגים חמים מעולם האימון וההתפתחות האישית: כוח רצון, התמדה, דחיינות, השפעה.

כוח רצון - המבנה האנרגטי של כ 65% מהאנושות אינו מכיל אנרגיה של כוח רצון קבוע שניתן לסמוך עליו.

במפת הגוף – המרכז המשולש הקטן בצד ימין נקרא מרכז הלב, או מרכז האגו. אם הוא אדום, הוא מוגדר – זהו כוח רצון זמין תמיד. אם הוא לבן – לא מוגדר - לאנשים אלה אין כוח רצון זמין אלא רק לפי כניסה נכונה לפרוייקט או למערכת יחסים –על פי האסטרטגיה והסמכות. זה אומר שאנשים אלה פוגעים בעצמם פיזית ונפשית במידה והם מבטיחים או מתחייבים על משהו שלא באופן הנכון עבורם!

אלה שיש להם מרכז לב מוגדר, גם הם לא "ירוויחו" מהזמינות שלהם לכוח הרצון אם ייכנסו לדברים באופן שאינו נכון להם. זהו סיכון בריאותי להשתמש לא נכון באנרגיה של כוח הרצון.

התמדה - אנשים עם מרכז לב שאינו מוגדר אינם יכולים להתמיד בדבר אלא אם נכנסו אליו נכון. (כשמחליטים החלטות מנטליות בדרך כלל לא יהיה כוח רצון זמין להתמיד...)

דחיינות - האוייב של עולם האימון... הכל צריך לקרות עכשיו ומיד!

אבל... 51% מהאנושות הם בעלי מרכז רגש מוגדר - שזה אומר בעלי סמכות פנימית אמוציונלית. אנשים אלא חייבים לתת זמן לכל החלטה בחייהם, קטנה כגדולה. אם הם מחליטים מתוך לחץ, בספונטניות או לפני הרגע המתאים הם יוצרים תוצאות הרות אסון עבורם.

בתור אחת שכזו, אני יכולה לשתף שחיי היו מאד ספונטניים ואין לי מילים לתאר את המצבים הזוועתיים שמצאתי את עצמי בתוכם. לא היה לי מושג.

זו המתנה הכי גדולה שהעיצוב האנושי נתן לי. הזמן. אימצתי לחלוטין את המשפט המדהים של ביירון קייטי: "ההחלטה מחליטה את עצמה". פשוט ככה.

הזמן הפך לידידי הטוב ביותר. ואני לא לבד - 50% מהאנושות!!! היום, אם מישהו מנסה להלחיץ אותי ולגרום לי למהר בהחלטה כלשהיא, אין כמעט מצב שזה ישפיע עלי. אני יכולה לראות שהמיינד ינסה לשכנע, אבל... הגוף מרגיש ומסרב.

המושג האחרון שאגע בו הוא השפעה. לרבים מאיתנו חשוב להשפיע. להשאיר חותם, להוביל וכדומה. העיצוב האנושי פקח את עיני.

בהמשך ישיר לכל מה שנכתב למעל , נניח שאכן יש לכם משהו לתת לעולם. אם מישהו מכם מניפסטור, אחרי האסטרטגיה שלו וההקשבה לסמכות הפנימית, מניפסטור יכול להציע לאחרים את מה שיש לו.

9% מהאנושות... 

91% אינם יוזמים. ז"א - כ- 70% מהאנושות צריכים שיפנו אליהם,יציעו להם, יבקשו מהם, או להגיב אל משהו שהחיים הביאו עד אליהם.

כ - 21% צריכים לקבל הזמנה מפורשת מיוחדת עבורם כדי להראות את מה שיש להם. 

היבט נוסף של ההשפעה, הוא במישור הרגעי, היום יומי. אנחנו נמצאים זה באורה (Aura) של זה כל הזמן. כשאנו מתנהלים בהתאם למי שאנחנו, האורה שלנו נושאת בתוכה את כל האיכויות שלנו. אין צורך אפילו לדבר. (בעיקר אין צורך לדבר...)

אם אנו באמת רוצים להשפיע –עלינו לחיות יותר ויותר את מי שאנחנו. התדר של האורה שלנו יעשה את העבודה, אנשים ירגישו אותנו ואת מה שבאנו לתת.

היקום הרבה יותר יעיל ממה שהמיינד שלנו יכול להבין :-)

כן, עולם המושגים משתנה...

 

 

(חשוב כמובן להתייחס לכל דבר כזה מתוך המפה האישית של האדם ולא באופן גורף).