בְּלוֹגַּאיָה

גאיה אריאל

החופש לבחור

פברואר 2012 

(שמונה חודשים בניסוי)

 

רא חוזר ואומר: "אין בחירה", "אין ברירה". No Choice.

הוא גם חוזר ואומר שהוא לא מצפה מאיש להאמין לדבריו או לקחת את הידע כמובן מאליו. ממש לא. הוא מציע לנו להתנסות.

המיינד שלי, החזק,המוגדר, מעורר ההשראה, היודע... למיינד הזה הוא מספר שאין בחירה?!

ובכן, למרבה הפלא, מהר מאד המיינד שלי קלט את זה... לא הייתה לו ברירה.

שמונה חודשים אני בניסוי. שמונה חודשים - לא יוזמת, לא פותחת בשיחה כמעט (רק עם מעט מאד פרוג'קטורים שיש בחיי), ממתינה.

כלום לא ממש קורה. לא מגיעות כמעט הזמנות. מערכות יחסים נעלמו מחיי, ואפילו התבוננתי במכוון וצפיתי איך מה שלא אמיתי או מתאים לתדר המשתנה שלי, פשוט נמוג.

לא קל לי עכשיו, אני בשלב מאתגר. התחלתי להרגיש משהו חזק ומלחיץ ואז לאחר כשבוע ראיתי שזהו "טרנזיט" – תזוזה של הכוכבים שיושבת לי על מקום מסויים ויוצרת שם הגדרות שאינן במקור שלי.

וואלה... יש לי בחירה???

אני יכולה להגיד לנפטון - 'אל תתיישב על שער 55 עכשיו לשנתיים בבקשה, זה מַתְנֶה לי את השורש ועושה אותי עוד יותר Moody'. נראה לכם שהוא יקשיב לי?

ואם אתרכז חזק, אעשה מדיטציה , אדקלם אמירות חיוביות.... נפטון יזוז?? לא.

אין לנו בחירה.

יש לנו אולי בחירה בכניסה לניסוי. אולי זו הייתה בחירה חופשית שלי להתחיל להתנסות באסטרטגיה ובסמכות, אבל אפילו זה לא לגמרי ברור.

התמוטטתי פיזית, רגשית ורוחנית. העולם ש"יצרתי" לי היה מושלם לפי ההגדרות של המיינד. אז זו הייתה בחירה חופשית "לאבד" את זה? לא יודעת. ולא אכפת לי גם. כי החוויה שלי עכשיו היא שעם כל הקושי שאני כרגע חווה, אין כלל אלטרנטיבה, כי כל מה שקורה לי בקריסה פנימה מרגיש נכון ומדוייק!

כן, זו דרך מאתגרת. אבל אין השוואות כי אין דרך אחרת.

להתחזות שוב למניפסטור/גנרטור לחליפין? לפגוע בגופי עד כדי התמוטטות? ליזום שוב ושוב ולהרגיש את התסכול והמרירות ולספר לעצמי שככה זה? שטוב שיהיו התנגדויות בחיים, ככה זה. לא משיגים את מה שרוצים בקלות... מעניין.

ואני השגתי את מה שהמיינד שלי רצה מאד בקלות. רק ש... מה לעשות, אני זה לא המיינד שלי. והכאב בגילוי הפער הזה הוא עצום.

כשאני נכנסת לעומק הידע המדהים הזה של העיצוב האנושי, אני מבינה עד כמה הכל הוא אחד, במובן שהאדם אינו יכול להפריד את עצמו מכל הקוסמוס. איזו נאיביות לחשוב שאנחנו שולטים על משהו... היופי הוא, שזהו יקום מושלם. אם נתנהל לפי החוקים שלו, לא נחוש התנגדות, ויותר מכך – נחווה הרמוניה ונגלה מה המתנות המיוחדות שכל אחד מאיתנו נותן למרקם האלוהי היקומי הזה.

כשלמדתי פילוסופיה סינית, התחברתי להגדרה של קוסם - קוסם הוא לא זה שיוצר את המציאות שלו, אלא זה שנכנע בטוטאליות לחוקי הטבע, ואז הכל זורם לו בקלות ללא התנגדות.

אכן, מעניין שהידע של העיצוב האנושי עושה שימוש חדש ועמוק ביותר בספר התמורות הסיני – כנראה לא במקרה :-) אנו בנויים להיות חלק מהכל: מהמערך הכוכבי, ממערכות יחסים עם אנשים, עם בעלי החיים ועם הטבע, וכל אלה משפיעים על העיצוב שלנו – לעיתים רגעית, לעיתים לזמן ארוך יותר.

כשיש לנו אסטרטגיה וסמכות פנימית, נוכל להיות "אנחנו" בכל המצבים האלה. וזה לוקח זמן.

להתנקות מכל ההתניות שלנו לוקח לפחות 7 שנים. אז מה. כבר אחרי 8 חודשים אני חווה שינוי אדיר. נכון – אני רדיקלית. לשמחתי זו תכונה מולדת שלי, בעיצוב שלי. אבל, היופי הוא, שהרדיקליות משתלמת. ואולי בגלל זה אני כאן גם ללוות אחרים שרוצים וזקוקים לתמיכה.וגם זה לא בחירה שלי... זה רשום איפה שהוא בתוכנית שלי, שאין לי מושג מה היא.

אז אחרי כל המילים האלה, אוכל לשנות את הכותרת: מ: "החופש לבחור" ל: "החופש מבחירה". אפשר לשבת במושב האחורי של הלימוזינה, להתבונן בנוף ולשחרר את הצורך לבחור.

... No Choice